Zooterapia dla niepełnosprawnych dzieci

Zajęcia z hipoterapii i dogoterapii dla niepełnosprawnych dzieci mają na celu wspomaganie efektywności procesu rehabilitacji i terapii prowadzonej przez specjalistę. Zwierzę podczas zajęć odgrywa rolę motywatora dla dziecka. Możliwość nawiązania interakcji z koniem lub psem jest dla dziecka nagrodą za wysiłek włożony w wykonanie ćwiczenia. Zooterapia to nauka okazywania emocji, doskonalenia sprawności ruchowej i kształtowanie umiejętności koncentracji. Dziecko podczas zajęć czuje się ważne, potrzebne i bezpieczne.

Do tej pory Fundacja Kukuryku zrefundowała karnety na zajęcia hipoterapii dla 14 niepełnosprawnych osób z Gminy Kęty i okolic. Od kwietnia 2017 r. w ramach programu Pomocny Pies fundacja rozpoczęła realizację zajęć z dogoterapii. Pierwszą uczestniczką jest Natalka. Dziewczynka ma 1,5 roczku i choruje na dystrofię mięśniową. Cotygodniowe zajęcia dla Natalki będą prowadzone w maju i czerwcu tego roku. Pierwsze indywidualne spotkanie z pieskiem Natalka miała w ubiegły wtorek. Dzięki darczyńcom i wsparciu Natalka weźmie udział również w bezpłatnych zajęciach hipoterapii.

To dzięki Państwa wsparciu, kolejne dzieci będą mogły korzystać z zooterapii. Za każdy okazany gest w mieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

Wpłat można dokonywać na konto:
54 1050 1070 1000 0090 3055 0439 z dopiskiem w tytule przelewu „Pomocny Pies”.

Fundacja Kukuryku

ul. Świętokrzyska 54

32-650 Kęty

Zamknij menu