Zajęcia edukacyjne z psem w SP. nr 2 w Kętach

Kolejna szkoła przystąpiła do programu Fundacji Kukuryku – Pomocny Pies. Tym razem pieski terapeutyczne wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły uczniów klas II A i II C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach. Dzieci do tego spotkania przygotowywały się już od dłuższego czasu zbierając zakrętki, dzięki którym zajęcia edukacyjne z psem mogły być zorganizowane w ich placówce.

Pierwsze dwa spotkania z dogoterapii o charakterze zapoznawczym odbyły się 15 marca 2017 r. Dzieci miały okazję oswoić się z obecnością psów, przełamać barierę strachu przed dotykiem, dowiedzieć o sposobach bezpiecznego kontaktu z nieznanym psem. Poruszono także temat psów pracujących, gdzie dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Bezbłędnie rozróżniały psy ratownicze, od psów pasterskich, policyjnych, stróżujących czy asystentów osób niepełnosprawnych. Uczniowie poznali również poszczególne razy psów wykorzystywane do zadań w służbie człowieka.

Na wspólnej zabawie, gdzie psy terapeutyczne pokazywały sztuczki szybko minął czas spotkania i uczniowie z żalem pożegnali się z miłymi gośćmi. Nie była to jednak ostatnia dogoterapia w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 2 w miejscowości Kęty. Pieski i panie terapeutki już przygotowują się do kolejnych zajęć.
Fundacja Kukuryku dziękuje dyrekcji za zaproszenie i zachęca do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Zamknij menu