Spotkanie z Kumplem i Rosą

Grupę czterolatków z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Osieku odwiedzili niezwykli goście – przedstawiciele Fundacji KUKURYKU – Budzimy empatię! Była wśród nich Rosa – piesek rasy Golden Retriever wraz ze swoją przewodniczką Panią Beatą oraz Biały Owczarek Szwajcarski – Kumpel pod opieką Pań: Pauliny i Agnieszki.

W spotkaniu wzięło udział 17 dzieci z grupy Pani mgr Anny Walus. Dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywa pies w rodzinie. Uczyły się jak mogą zachowywać się przy psach, a jak nie powinny. Co zrobić jeśli spotkają obcego psa, natomiast jeśli pies będzie agresywny jak przyjąć bezpieczną pozycję ”żółwia”. Dzieci poznały pokarmy, które mogą jeść psy, a które są dla nich zakazane: czekolada, czosnek, cebula, winogrona i rodzynki.

Dogoterapeutki Agnieszka i Paulina uczyły dzieci wierszyków o psach oraz wspólnie z dziećmi zaśpiewały wszystkim znany hit “Pieski małe dwa”. Dzieci miały również okazję przełamać lęk przed spotkaniem z psem, oraz pogłębić kontakt przez głaskanie Kumpla, który z wielką przyjemnością przyjmował „głaski”. W zamian piesek pokazał ciekawe sztuczki za co dostał od dzieci przysmaczki. Szczęśliwcy zostali nawet polizani przez Kumpla po dłoni.  W trakcie wizyty Rosa asystowała Kumplowi przy wykonywaniu zadań pilnie się ucząc. Zachwycone spotkaniem dzieci w podziękowaniu wręczyły gościom własnoręcznie wykonaną laurkę

Dogoterapia w przedszkolu to zajęcia z wykwalifikowanym dogoterapeutą oraz specjalnie wyszkolonym psem, które dostarczają uczestnikom spotkań wielu pozytywnych doznań. Dzieci mogą przełamywać lęki, nieśmiałość, wzmacniać poczucie bezpieczeństwa.
W ramach programu „Pomocny pies” Fundacja Kukuryku z Kęt będzie realizowała cykl spotkań w osieckim przedszkolu. Dzieci poznają schemat budowy ciała psa, sposób jego pielęgnacji, karmienia, nauczą się odpowiedzialności za zwierzę. Na kolejnych zajęciach przedszkolaki będą miały również okazję zapoznać się w przystępny sposób z tematem niepełnosprawności. Razem będziemy bawić się i uczyć.

Fundacja Kukuryku dziękuje dyrekcji przedszkola za zaproszenie a przedszkolakom za miłe przyjęcie. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach z pieskami.

Tekst: Anna Walus
Zdjęcia: Fundacja Kukuryku

Zamknij menu